top of page
SHG Airshow 2018
PLATİN  Sponsoru

SOLOTÜRK

Türk Hava Kuvvetlerinin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye bir gösteri şeklinde sunan gösteri ekibi.

TÜRK YILDIZLARI STORE

Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören

TY-STORE bu gösteride de bizimle olacak.

SOLOTÜRK STORE

St-Store Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı SOLOTÜRK gösteri ekibinin yetkili ürün satıcısı ve üreticisidir.

CONSOLIDATED CATALINA PBY-5A

Ülkemize M.S.Ö. Air & Space Museum tarafından kazandırılan Ferocious Frankie Türkiye'deki ilk ve tek North American P-51 Mustang olma özelliğiyle SHG Airshow 2018'de!

Amerikan Consolidated Aircraft tarafından hem denize hem karaya iniş yapma amacıyla üretilen Catalina Dünya Savaşı'nda haritalama ve arama - kurtarma görevlerinde, sonrasında Kanada ve Fransa'da yangın söndürme uçağı olarak kullanılmıştır. Dünyada aktif olarak kullanılabilen sadece 5 tane bulunan Catalina SHG Airshow 2018'de sizi bekliyor.

NORTH AMERICAN

T-6G HARVARD

  HAPPY HOUR  

inflight_kopyası.jpg

M.S.Ö. Havacılık Müzesi'ne Tayfun Uslu tarafından kazandırılan Türkiye'nin ilk sivil T6G Harvard uçağı SHG Airshow 2018 sırasında mükemmel bir gösteri için huzurlarınızda olacak.

Alfabetik Sırayla;

3D4E

Tamamıyla Türk mühendislerin tasarımı, Türk işçilerin üretimi ile ortaya çıkan 3D yazıcı

ALIDA LTD

Alida tarafından imal edilen motorlar, Türkiye'de ve yurt dışında birçok sportif amaçla ve özel projelerle kullanılmaktadır.

ALPATA OTOMOTİV

alpata.png

Avrupada 2016 yılında tamamlanan Opel tesisleri arasında 'en iyi black box' uygulaması seçilen Alpata Otomotiv araçlarına SHG Airshow 2018'de ulaşabilirsiniz!

ALP HAVACILIK

Ekran Resmi 2017-08-28 15.05.54.png

Alp Havacılık, titanyum işleme ve özel proseslerinin uygulanmasında dünyanın önde gelen havacılık firmaları arasındadır.

ALPTEKNİK HAVACILIK

Ekran_Resmi_2018-08-10_16.35.19_kopyası.

AlpTeknik Havacılık, Sikorsky yedek parça ve servis hizmetlerini, Türkiye'deki resmi kurumlara sağlayan tek yetkili distribütörüdür. Sikorsky S-76, S-92, S-61 ve M28 ticari modellerinin Türkiye'de ve Orta Asya'da Satış Temsilcisidir.

ATILIM ÜNİVERSİTESİ

Uçak Gövde-Motor Bakımı, Uçak Elektrik-Elektronik Bakımı, Havacılık Yönetimi ve Pilotaj bölümleri bulunan Atılım Üniversitesi SHG Airshow 2018'de olacak!

ATI HAVACILIK

'Advanced Light Aircraft' kategorisinde pek çok çeşide sahip olan Pipistrel firmasının Türkiye distribütörü

ATLANTİK

UÇUŞ AKADEMİSİ

Atlantik Uçuş Akademisi AFA, Atlasjet tarafından JAR-FCL kurallarına ve düzenlemelerine uygun olarak, hızlı büyüyen havacılık sektöründe artan nitelikli pilot ihtiyacını karşılamak için profesyonel pilot eğitimi vermek üzere kuruldu.

AVIAT AIRCRAFT INC

Aviat Aircraft, dünyaca ünlü Pitts, Husky ve Eagle da dahil olmak üzere yüksek performanslı genel havacılık uçaklarının Amerikan üreticisidir. Düzenlenen tüm SHG Airshow'lara kurumsal kimliğiyle katılmıştır.

BASDEC

basdec.jpeg

2013 yılında BTSO bünyesinde çalışmalarına başlayan Bursa Uzay Havacılık Savunma Kümelenmesi (BASDEC) SHG Airshow 2018'de!

BOEING STEARMAN A75N1

Türkiye’nin uçar durumdaki en yaşlı tayyaresi olan Boeing Stearman A75N1, seyircilere daha önceki Airshow'larda olduğu gibi adeta zaman makinesinde bir yolculuğa çıkmış gibi hissettirecek.

COFFEEMANIA

coffeemania.png

Birçok kahve çeşidini bulabileceğiniz Coffeemania Bus'ı gösteri alanında bulabilirsiniz!

HAKAN ÇETİNKAYA

Çeşme Alaçatı’dan katılan Hakan Çetinkaya, etkileyici gyrocopter gösterisi ile SHG 2018’de yerini alacak.

ÇÖPADAM HEDİYELİK

çöpadam.jpg

El işi ahşap hediyelikler, bileklik, şal, fular ve takı çeşitleriyle SHG Airshow 2018 stant alanında olacaklar!

DUTCH RUSH

AEROBATICS

Tutkulu bir havacılık meraklısı olan Frank van Houten, ilk uçuş tecrübesini 12 yaşındayken planörle yaşadı. Araba kullanmadan önce pilot lisansını aldı.

DAVUT HAVACILIK

davut.png

2015 yılında Adana'da kurulan Davut Havacılık, SHG Airshow 2018'de!

EKER HAVACILIK

Garmin-Bose, Jeppesen ve Tecnam şirketlerinin Türkiye'deki tek temsilciliğini yürütmektedir.

EMESYS

Emesys, Talos Avionics ve SD Planes firmalarının Türkiyedeki temsilciliğini yürütmektedir.

ESKİŞEHİR MOTOSİKLET GRUBU

moto6.jpeg

2015’te ülkemiz için bir ilk olan uçak pistinde motosiklet geçişi ile misafirlere harika anlar yaşatan grup üyeleri, bu sene de birbirinden farklı tarzdaki motosikletleriyle, SHG Airshow 2018’deki yerini alıyor.

EXPRESS AIRWAYS

EASA gereklilikleri doğrultusunda sıfırdan ATPL'e tüm teorik ve pratik eğitimi sunan Express Airways ilk SHG Airshow katılımını gerçekleştirecek.

FLY GÜMÜŞ

fly gümüş.jpg

Havacılara özel birbirinden farklı tamamen gümüş uçaklı ürünler tasarlayıp yapan havacılığı ilke edinmiş bünyesinde 50'den fazla uçak modeli barındıran ve her geçen gün ürün gamını genişleten hedefleri doğrultusunda büyüyen genç ve dinamik bir firmadır.

FUJIFILM

fujifilm_logo2.png

Fujifilm Standı'nda 2 gün boyunca profesyonel fotoğraf danışmanları tarafından anlık çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi ve uygun olan lenslerle desteklenmesi konusunda birebir destek verilecektir.

GORDIYON HAVACILIK

S.U.S.H.M.'de uçuş eğitimi veren ''Çok Hafif Hava Araçları'' uçuş okulu ve Bristell uçaklarının Türkiye temsilcisidir.

GÜLTEKS

1996 yılında faaliyetlerine başlamış olan firma havacılık sektöründe nakış, işleme ve lazer kesim alanlarında son sistem elektronik lazer makinelerle üretimine devam ediyor.

HAVADA KARİYER

havada_kariyer_Logo-1.png

Havacılığa ilgi duyanlar için kokpitte uçma deneyimi yaşatmasıyla tanınan Havada Kariyer SHG Airshow 2018'de stant kuracak.

HERKES İÇİN HAVACILIK

DERNEĞİ

Üniversite öğrencileri tarafından kurulan ve yönetilen bir dernek olarak havacılıkta ilk ve tek olan Herkes İçin Havacılık Derneği 2015 yılında Eskişehir'de kurulmuştur. Şu anda Ankara, Eskişehir, Kayseri, Kocaeli, Konya, İstanbul ve Samsun illerinde temsilciliği ve 1500+ üyesi bulunmaktadır.

HOBBYTIME

Hobbytime, Türkiye'nin en büyük fiziki ve sanal hobi mağazası olarak, teknolojiyi ve sanatı kapsayan bir eğlence ve düşünsel ilerleme ortamını oluşturup, hobi severlere hizmet etmek ve hobilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla 1999 yılında faaliyete başladı.

HUSKY A1-B

Pist dışındaki arazilere ve kısa mesafelere rahatlıkla iniş-kalkış yapabilme özelliğine sahip olan Husky, seyircilere keyifli anlar yaşatmaya devam ediyor.

HÜRKUŞ PARATRIKE

Metin Pehlivan tarafından Balıkesir’de bir atölyede üretilen Hürkuş Paratrike, ilk uçuşunu gerçekleştirdiği 2015 yılından bu yana 250 kişiyi gökyüzüyle tanıştırdı.

INCIRLIK COIN LTD. CO.

incirlik.jpg

1991 yılında İncirlik / Adana'da kurulan firma coin, anahtarlık, bardak altlığı ve patch gibi aksesuarlarla stant alanında olacak!

INTER PILOT ACADEMY

EASA Merkezli Uçuş Eğitiminde Profesyonel Yurtdışı Uçuş Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Planlama Koçluk Hizmeti. Macaristan/CAVOK Aviation Türkiye Partneri - Slovakya / University of Zilina - Pilotaj Bölümü Türkiye Partneri

KİPİRJET

Havacılıkla ilgili birçok aksesuarı bulabileceğiniz Kipirjet SHG Airshow 2018'de yer alacak.

K.K.T.C. HAVA SPORLARI

FEDERASYONU

kktc.png

CENGİZ KOÇAK

cengiz koçak.jpg

Rekor denemeleri ile sık sık gündeme gelen Cengiz Koçak wingsuit gösterisiyle SHG Airshow 2018'e renk katacak!

MARTIN LOVELL

Helikopter lisansını 1989 yılında alan Martin Lovell 2100 saatten fazla uçuş deneyimiyle SHG Airshow 2018'e katılıyor.

MD HELICOPTERS MD500E

Sınıfında en yüksek hız ve verimlilik sağlayan MD500, kıvrak ve seri manevralarıyla sürpriz dolu dakikalar yaşayacaksınız.

MILKİST

MILKist bebekler ve çocuklara yönelik uçak ve helikopter desenli ürünleriyle çocukların uykularına eşlik ediyor.

'EFSANEVİ' MOR MENEKŞE

Dünyanın en gelişmiş akrobasi uçaklarından biri olan Mor Menekşe “Purple Violet”, eşsiz gösteri uçuşu ile SHG Airshow 2018'e katılacak.

M.S.Ö. AIR & SPACE MUSEUM

Flying Museum olması nedeniyle uçabilir durumdaki tarihi ve modern uçakları bir araya getiren M.S.Ö. Air & Space Museum SHG Airshow 2018’de ilk defa yerini alacak.

ÖNDERLER

önderler.jpg

SHG Airshow 2018'in Platin sponsoru olan Önderler stant alanında sizlerle olacak!

ALİ İSMET ÖZTÜRK

Türkiye’nin İlk Profesyonel Milli Akrobasi Pilotu olan Ali İsmet Öztürk, efsane uçağı 'Mor Menekşe' ile SHG Airshow 2018'de seyircileriyle buluşacak.

SEMİN ÖZTÜRK

Türkiye’nin İlk Sivil Profesyonel Hanım Akrobasi Pilotu olan Semin Öztürk, SHG 2018'de!

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi

PARAŞÜT EKİBİ

Tecrübeli paraşütçülerimizden oluşan paraşüt ekibi, gökyüzünü renklendirirken, izleyicilere heyecanlı anlar yaşatıyorlar.

PITTS S2B

Akrobasi için üstün kullanım özelliklerine sahip ve Aviat'ın en popüler modeli olan S-2B, en gelişmiş manevralarıyla Sivrihisar Semalarında!

PNR HAVACILIK

pnr havacılık.png

PNR Havacılık; uzun yıllar pilot ve uçuş öğretmeni olarak Hava Kuvvetlerinde ve sonrasındaki değişik havayollarında görev yapmış kaptan pilotların, sektördeki saygın kurumsal yöneticilerle birlikte, tüm tecrübe ve bilgi birikimlerini ortaya koyarak oluşturdukları bir havacılık eğitim merkezidir.

BOB POOLER

Bob Pooler Aviat Husky ve Boeing Stearman ile Airshow 2017'deki gösterisinin aynısıyla SHG Airshow 2018'de de bizlerle olacak!

POWER FM UÇUŞ SİMULATÖRÜ

Gerilim, heyecan, adrenalin ve eğlenceyi 5D deneyimiyle yaşayacaksınız!

SİVRİHİSAR BELEDİYESİ

sivrihisar_bel_logo.jpg

Tarih ve kültür merkezi Sivrihisar’ı yerel yönetimde lider, cazibe merkezi bir ilçe haline getirme vizyonunu benimsemiştir.

SİVRİHİSAR

EĞİTİM VAKFI

Vakfın amacı, Sivrihisarlılar arasında birlik ve beraberliği sağlamak, her konuda birlikte hareket etmek olup, Sivrihisar’ın refah seviyesinin yükselmesini sağlamaktır.

SKYTECH HELICOPTERS

SkyTech Helicopters 2003 yılında İngiltere'de kuruldu. İngiltere'de tescilli 21 helikoptere bakım hizmeti veriyor. Bu sayı ülkedeki MD Helikopterlerinin %65'ine denk geliyor. Ayrıca Dünya genelinde birçok şirkete teknik destek ve yedek parça sağlıyor. 

SPARMAX

1978'de kurulan Sparmax, özellikle airbrush piyasasında kullanılmakta olan yağsız mini hava kompresörlerini tasarlayıp satışa sunan ilk firmalardan biridir.

STRATÜS HAVACILIK

Stratüs Havacılık simülatör, paramotor, drone, model uçak, model roket ve pilot shop malzemeleriyle SHG Airshow 2018'e katılacak.

TAFWATCH

8TSbDYIz_400x400.jpg

2007 yılında TAF projesiyle Türk Hava Kuvvetleri ile çalışmaya başlayan, 2011 yılında Türk Hava Kuvvetlerinin 100.yıl özel saatlerini üreten, 2016 yılında Solotürk saatlerini beğeniye sunan Tafwatch SHG airshow 2018'de sizlerle olacak.

TAYYARECİ VECİHİ HÜRKUŞ

MÜZESİ DERNEĞİ

Ekran Resmi 2017-08-05 11.38.17.jpg

Vecihi Hürkuş'un eserlerini, ideallerini tanıtmak, havacılığa ilgiyi arttırmak amacıyla Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği kuruldu.

THK AKROBASİ

MODEL UÇAK GRUBU

Uluslararası standartlar ölçüsünde yapılan uçucu modeller için genellikle eğitim gereklidir. Titizlik ve özverinin hakim olduğu model uçaklar pek çok kategoriye bölünür. Uçucu modellerin yapımında Türkiye`de, Türk Hava Kurumu ücretsiz olarak eğitim vermektedir.

THK MOTORLU YAMAÇ

PARAŞÜTÜ GRUBU

Türk Hava Kurumu’nun Motorlu Yamaçparaşütü gösteri ekibi, halkımızın sportif havacılığa olan ilgisini arttırmak, havacılığı sevdirmek ve tanıtmak amacıyla 2005 yılından itibaren gösterilerine devam ediyorlar. SHG Airshow 2018'de de aramızda olacaklar!

THK PLANÖR GRUBU

SHG 2017’de Türk Hava Kurumu Planör gösterisi, romantik müzik eşliğinde gökyüzünde yaptığı zarif dansı ve sanatsal manevraları ile seyircileri adeta büyüledi. THK Planör grubu, bu yıl da Sivrihisar Hava Gösterileri’nde yerini alıyor.

TURKISH AERO

Bünyesinde bulunan Anatolian Falcon ve Master Cockpit departmanlarıyla yerli üretim, kompakt ve güvenilir simülatörler üretmekte ve etkinlikler gerçekleştirmektedir.

USTA KANATLAR

MODEL UÇAK KULÜBÜ

usta kanatlar logo.jpg

SHG Airshow 2018'de bir çok model uçağın yapacağı gösteriyle gökyüzü renklenecek.

ÜLKÜM NAKIŞ

Ülküm Nakış askeri kurumlara patch, şapka, tişört ve anahtarlık çeşitleri yapmaktadır.

VEIDEC

veidec.png

Onarım ve bakım sektörleri için ileri teknoloji ürünler geliştiren İsveçli bir şirket olan Veidec SHG Airshow 2018'de yer alacak.

VİZYON HAVACILIK

vizyon havacılık.png

Güvenlik ve emniyet sistemlerini en önemli unsur olarak temel alan ve her kademede eksiksiz kullanmaya özen ve itina gösteren Vizyon Havacılık, sürekli gelişen havacılık standartlarına hizmet kalitesinden ödün vermeden uyum sağlamayı temel ilkelerinden biri olarak kabul etmiştir.

YAKUT SAAT

yakut saat.png

Yakut Saat, havacılık aksesuarları, saat ve gözlük çeşitleriyle aramızda olacak.

SIMONE ZUNTERER

SHG Airshow 2017'de yaptığı şovla büyük beğeni toplayan Simone Zunterer, istekler üzerine yeniden SHG Airshow 2018'de olacak.

Lütfen Gelişmeler İçin Sayfamızı Takip Edin...

bottom of page