top of page

HAVA FOTOĞRAF YARIŞMASI

15-16 EYLÜL 20185 SİVRİHİSAR HAVA GÖSTERİLERİ FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1.YARIŞMANIN AMACI

Sivrihisar Uluslararası Havacılık Merkezi'nin misyonu, sportif havacılık faaliyetlerinin ülke geneline yayılarak, topluma havacılığı sevdirmek ve gelecek nesiller için bir kültür haline dönüşmesini sağlamaktır. Havacılık kültürü, ancak ve ancak, “Sportif Havacılık” ve “Amatör Havacılık” ile mümkün olabilir. İşte bu sebeple S.U.S.H.M., havacılığa ilgi duyan ancak bunu gerçekleştirememiş gökyüzü sevdalıları için Sivil Havacılığa hizmet eden uluslararası bir hava merkezdir. Bir havaalanı değil, Türkiye'de ilk kez hayata geçirilen bir hava parkıdır. Dolayısıyla, Sportif havacılığın her anlamda rahat yapılacağı bir ortam sağlamaktadır.

Sivrihisar Hava Gösterileri kapsamında gerçekleştirilecek olan fotoğraf yarışmasının amacı Sivrihisar Uluslararası Havacılık Merkezi'nin tanıtımına katkı sağlamak ve bu merkeze ait fotoğraf arşivinin oluşmasına destek olmaktır.

2.YARIŞMANIN KONUSU

15-16 Eylül 2018 tarihinde Sivrihisar Uluslararası Havacılık Merkezi'nde hava gösterileri kapsamında gerçekleştirilecek tüm uçuş faaliyetleri (Statik - Dinamik) yarışma kapsamındadır.

3.YARIŞMA KURALLARI

3.1- Yarışma seçici kurul üyeleri ve organizasyon çalışanları haricinde tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır.

3.2- Yarışma tek kategoridir : Dijital Renkli

3.3- Her yarışmacı en fazla 4 eserle yarışmaya katılabilir.

3.4- Yarışmaya gönderilen eserlerde temel düzenlemeler haricinde (Işık, kontrast, kadraj vb.) hiç bir düzenleme kabul edilmeyecektir.Var olan nesnenin çıkarılması veya var olmayan nesnenin eklenmesi eleme sebebidir.

3.5- Yarışmaya gönderilen eserler, sonuçlar açıklanana kadar sosyal medya platformlarında kullanılamaz.

3.6- Eserler kısa kenarı en az 2400 piksel ve maksimum sıkıştırma kalitesinde jpeg formatı olacak şekilde gönderilecektir.

3.7- Katılımcı yarışmaya gönderdiği tüm eserlerin kendisine ait olduğunu beyan ve taahhüt eder.

3.8- Seçici kurul, herhangi bir başvurunun kurallara aykırı olduğunun tespit edilmesi durumunda eser sahibine bilgi vermeksizin başvuruyu geri çevirme ya da değerlendirme harici tutma yetkisine sahiptir.

3.9- Seçici kurul, gerekli gördüğünde katılımcıdan orijinal fotoğrafı talep etme yetkisindedir.


 

4.FOTOĞRAFLARIN KULLANIM HAKKI

4.1- Yarışmaya katılan fotoğrafların yayın, telif, kullanım ve sergileme hakkı eser sahipleriyle birlikte Sivrihisar Uluslararası Havacılık Merkezi'ne ait olacaktır. Bu eserler Sivrihisar Uluslararası Havacılık Merkezi arşivinde saklanacaktır.

 

4.2- Yarışmaya katılan eserler Sivrihisar Uluslararası Havacılık Merkezi tarafından kitap, katalog, reklam, broşür, web sayfası, resmi sosyal medya hesapları ve benzeri basılı yayınlarda fotoğrafçı ismi belirtilmek koşuluyla kullanılabilir.

 

4.3- Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvafakat name için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

5. FOTOĞRAF GÖNDERİMİ

5.1 - Fotoğrafların üzerinde fotoğrafçıya ait herhangi bir isim, sembol, işaret bulunmayacaktır.

5.2 - Katılımcılar fotoğraf dosyalarına iki harf ve dört rakamdan oluşan bir rumuz verecektir.

5.3 - Eserler airshow@acromach.com adresine gönderilecektir. Eser gönderiminde yaşanabilecek teknik sorunlardan yarışma sekretaryası sorumlu değildir.

6.YARIŞMA TAKVİMİ

15-16 Eylül 2018 - Sivrihisar Hava Gösterisi'nde fotoğraf çekimi

17 Eylül - 01 Ekim 2018 - Fotoğraf gönderimi

05 Ekim 2018 - Sonuçların Sivrihisar Uluslararası Havacılık Merkezi sosyal medya hesapları üzerinden açıklanması.

7.SEÇİCİ KURUL

Zafer BUNA ( Havacılık Fotoğrafçısı)

Uğur ÖZKAN ( Havacılık Fotoğrafçısı)

Ali İsmet ÖZTÜRK ( S.U.S.H.M. Başkanı)

Senan ÖZTÜRK (SHG Organizasyon Komitesi Başkanı)

8.YARIŞMA KOORDİNATÖRÜ

Senan ÖZTÜRK

Sivrihisar Uluslararası Havacılık Merkezi, Sivrihisar / ESKİŞEHİR

airshow@acromach.com

+902227243041


 

9.ÖDÜLLER

İlk üç kişiye uçuş ödülü!

Fujifilm Standı'nda 2 gün boyunca profesyonel fotoğraf danışmanları tarafından anlık çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi ve uygun olan lenslerle desteklenmesi konusunda birebir destek verilecektir.

 

Fujifilm tarafından Fujifilm X serisi gövde ve uyumlu lenslerle ziyaretçilere fotoğraf ekipmanları ve fotoğrafçılık hakkında detaylı bilgi verilecektir. (Ekipmanlar kimlik karşılığında sağlanacaktır)

Hafıza kartı temin etmek isteyenler için Fujifilm standından satış imkanı olacaktır.

birinci.jpg

1'inci: Engin Yüce

ikinci.jpg

2'nci: Boğaç Erkan

üçüncü.jpg

3'üncü: Ahmet Özkan

Fujifilm X Series.jpg
image1_kopyası.jpeg
fujifilm_logo2.png

   SHG AIRSHOW 2018 FOTOĞRAF YARIŞMASI KAZANANLARI   

bottom of page